Przykładowe realizacje filmowe

IIPG GESTALT - geneza logotypu

IIPG GESTALT - geneza logotypu

 

Z Instytutem Gestalt mamy przyjemność współpracować już od dłuższego czasu. Tym razem nakręciliśmy film opowiadający genezę powstawania celtyckiego drzewka, którym zostają obdarowani absolwenci i pracownicy tej instytucji.

Bohaterami tego filmu promocyjnego są p. Zofia, dyrektor Instytutu oraz p. Sławek, prywatnie syn Pani Zofii, a z zawodu i zamiłowania jubiler.

 


Uniwersytet Jagielloński - film promocyjny

Uniwersytet Jagielloński - film promocyjny

 

Film reklamowy Uniwersytetu Jagiellońskiego powstał w celu promocji nauczania oraz pozyskiwania studentów z krajów Europy wschodniej. Film opowiada historię Juli która przeniosła się do Polski w celu studiowania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przy klipu reklamowego staraliśmy się położyć nacisk na autentyczność wypowiedzi pokazując jednocześnie fragment życia głównej bohaterki.

 


UPPOCH PADDLA - film promocyjny do TV

UPPOCH PADDLA - film promocyjny do TV

 

Film reklamowy dla firmy UPPOCH PADDLA ze Szwecji powstał w celu prezentacji jej produktów w Szwecji. Clip stworzono w formie prezentacji multimedialnej  oparciu o zdjęcia produktów. Należało zmieścić się w czasie 30s jaki został wykupiony w mediach telewizyjnych. Produkcja filmu zajęła około tygodnia.

 


M2MTEAM

M2MTEAM

 

Film promocyjny M2MTEAM - spółki technologicznej która jako jedna z nielicznych na świecie produkuje urządzenia do magazynowania osocza krwi w niskich temperaturach. Część ujęć byłą kręcona w temperaturze zewnętrznej latem +35 stopni Celsjusza, zaś pozostałą część w magazynach przy temperaturach spadających do -40 stopni Celsjusza. Sprzęt filmowy musiał to jakoś wytrzymać!

 


PASSIONART spot do TV

PASSIONART spot do TV

 

Przygotowanie spotu reklamowego do TV zajęło nam niecały tydzień. Budżet związany z produkcją nie pozwalał na kręcenie w plenerze, stąd zdjęcia powstały w naszym studio w Krakowie na tzw. green screen.  Pełna sala koncertowa była dowodem skutecznej reklamy w telewizji. 

 


Aplikacja OPEN ART

Aplikacja OPEN ART

Zleceniodawca: Fundacja Siódmy Zmysł
Zdjęcia: 1 dzień na planie
Montaż filmu: 2 tygodnie
Cel filmu: przybliżenie aplikacji Open Art

 

Aplikacja Open Art służy do zwiedzania muzeów przez osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Dzięki niej za pomocą tabletu można usłyszeć lub zobaczyć opisy eksponatów oraz przestrzeni muzealnej.  Realizacja filmu wraz z uzgodnieniami zajęła około miesiąca. Na planie zdjęciowym pojawiły się osoby bezpośrednio tworzące aplikację oraz pracownicy Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOCAK w Krakowie. Najwięcej czasu zajęło nakręcenie początkowej sceny gdzie po kolei każda z osób występujących na filmie miała powiedzieć jedno zdanie. By nakręcić za jednym razem całą sceną potrzeba było wielu powtórzeń. 


Wydział Matematyki UJ

Wydział Matematyki UJ

Zleceniodawca: Uniwersytet Jagielloński
Zdjęcia: 4 dni na planie
Montaż filmu: 4 tygodnie
Cel filmu: promocja Wydziału Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

Założeniem filmu było pokazanie dnia na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego bez jakichkolwiek wypowiedzi. W grę wchodziły wyłącznie krótki sceny nakręcone podczas zajęć oraz w przerwach między nimi. Scenariusz filmowy ustalono na spotkaniach z kołami naukowymi studentów oraz osobą odpowiedzialną za promocję Wydziału. Sporym wyzwaniem było nakręcenie bardzo dużej ilości krótkich scen. Całość materiału filmowego to około 4,5 godziny. Klipy zostały wyselekcjonowane tak, by możliwie jak najbardziej skrócić film. Ujęcia zostały skorygowane kolorystycznie zgodnie z LUT stosowanym w produkcji kinowej. By połączyć odpowiednie sceny oraz podkreślić ich charakter starannie dobrano zarówno podkład muzyczny jak i efekty dźwiękowe. Ich wyszukanie zajęło kilka dni. Stąd zmontowany i uzgodniony z Klientem materiał filmowy w wersji ostatecznej po pojawił się po dwóch miesiącach od nakręcenia pierwszych ujęć. Uzgodnienia wstępne zajęły około dwóch tygodni przed rozpoczęciem kręcenia filmu.


Wydział Biotechnologii UJ

Wydział Biotechnologii UJ

Zleceniodawca: Uniwersytet Jagielloński
Zdjęcia: 2 dni na planie
Montaż filmu: 2 tygodnie
Cel filmu: promocja Wydziału Biotechnologi Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

Film powstał ze złożenia bardzo krótkich wypowiedzi studentów oraz absolwentów Wydziału. Sporym wyzwaniem okazało się oświetlenie planu filmowego oraz obróbka dźwięku. Materiał kręcony był w pomieszczeniach uczelni . Ponieważ w każdym z nich znajdowała się spora ilość aparatury naukowej, ilość miejsca pozostająca do pracy wymagała wręcz akrobatycznych umiejętności i uwagi by nie zniszczyć niezwykle drogiego sprzętu oraz jego okablowania. Dzięki temu, że każda z wypowiedzi byłą wcześniej przygotowana udało się uniknąć wielu powtórek a także dość sprawnie zmontować cały materiał. Projekt filmowy zamkną się w okresie trzech tygodni. 


Kraków city of dreams

Kraków city of dreams

Zleceniodawca: ARS
Zdjęcia: 1 dzień na planie
Montaż filmu: 3 dni
Cel filmu: nagranie filmu oddającego klimat miasta oczami jego mieszkańca

 

Do realizacji filmu zdecydowano się na nagrania wyłącznie w slomotion 100fps 4K. Materiał slomotion doskonale oddaje atmosferę jesiennego dnia w Krakowie, kiedy z ulic znika większość turystów, a mieszkańcy spokojnie przemierzają jego ulice. Film został skorygowany kolorystycznie przy pomocy kinowego wzoru kolorów LUT.


JAR

JAR

Zleceniodawca: JAR Jaskólski Aromaty
Zdjęcia: 0 dni na planie
Montaż filmu: 2 tygodnie
Cel filmu: wykonanie prezentacji firmy wyłącznie z materiału zdjęciowego na krótko przed targami w Emiratch Arabskich

 

Firma JAR zleciła realizację prezentacji multimedialnej na tragi w Emiratach Arabskich na krótko przed wyjazdem. Stąd praca zajęła więkoszość popołudni oraz dodatkowo dwa weekendy. Wynikało to z faktu konieczności dobrania materiału zdjęciowego, efektów oraz animacji tak by ostateczny efekt znacząco przyczynił sie do sukcesu na targach. Ponieważ nie było czasu na nakręcenie samego filmu, wykorzystano materiały stockowe wideo oraz nagrano w studio dodatkowe ujęcia. Film spodobał się na tagach i nie jest to propaganda:)


Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Zleceniodawca: Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie
Zdjęcia: 30 dni na planie
Montaż filmu: 3 tygodnie
Cel filmu: udokumentowanie procesu budowy CEP

 

Założeniem filmu było udokumentowanie procesu powstawania Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie zgodnie z dyrektywami projektu Unijnego. Całość materiału została nakręcona przez 30 dni w okresie niemalże roku. Długi czas realizacji wynikał z konieczności filmowania poszczególnych etapów budowy i wyposażenia muzeum.  W trakcie tworzenia dokumentu ekipa filmowa miała możliwość zajrzenia niemalże we wszystkie zakątki Centrum oraz poznania nie tylko samych pracowników ale i wielu różnych firm biorących udział w jego budowie.